Alaca Çiçek Gönder

Çorum Alaca bayimizin hazırlamış olduğu Hasır Sepette renkli kır çiçekleri siparişinin  güzelliği ve dolgunluğu için Türkiye Çiçekçiler Birliği adına bayimize ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Çorum ilinin merkez ilçelerinden biridir.Alaca İlçesinin tarihi M.Ö. 5000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Eskiçağ’ da ilçe merkezinin bulunduğu alan, “Etonia” olarak geçmektedir. XIX. ve XX. yy.’ larda Hüseyinova yöre adı yerine, nahiye ve bucak adının tanımlanmasında önceleri bucak olan Alaca, Hüseyinabâd adıyla 1919’da ilçe olmuş, Alaca adı ise 1932’de resmiyet kazanmıştır.İlçenin Karadeniz ile Akdeniz’i birbirine bağlayan yol üzerinde kurulmuş olması nedeniyle, ekonomik hayat oldukça canlıdır.
İlçe ekonomisi büyük oranda tarıma dayanmaktadır. Tarım alanları 100.065 hektar olup bunun 20.558 hektarı sulu tarım arazisidir. Belli başlı tarım ürünleri; Buğday, Arpa, Mısır, Nohut, Mercimek, Ayçiçeği, Şekerpancarı, Kurusoğan, Kuru Fasulye, Patates’tir. Az olmakla birlikte bağcılık, sebzecilik ve meyvecilik de yapılmaktadır. 

Sizde Çiçek Filosu sitemizden siparişinizi oluşturabilir, Türkiye çiçekçiler birliği bayileri ile Çorum ve ilçelerine sipariş oluşturabilir ve garantili gönderim yapabilirsiniz.


9.5.2019