Antalya Yöneticimiz Murat Aytaç; Mazeret yok

MAZERET  YOK

2016 yılında kasvetli,yağışlı ve soğuk havaların üzerine birde ülke gündemindeki olumsuzluklar eklenince zor bir yılı geride bıraktık.

14 şubat sevgililer günü sektör açısından bir nebzede olsa içimizi ısıttı,moralleri biraz da olsa yerine getirdi.Artık zaman zor geçen bu dönemi geride bırakıp negatif enerjiyi pozitif enerjiye dönüştürme zamanıdır.Kış mevsimininde yavaş yavaş terk etmeye başlayıp bahara doğru adım attığımız şu günlerde havalarında düzelmesiyle insanlar üzerinde pozitif bir etki yaratmaya başlayacaktır.Ülke gündemindeki belirsizliklerinde kalkmasıyla, siyasetinde gündemden düşmesi ile birlikte herkesin işine odaklanacağı kanaatindeyim.

2017 yılında şu an gelen verilere göre ve turizm sektörü ile görüşmelerim neticesinde rezervasyonların yoğun bir şekilde devam ettiği, mart ayından sonrada özellikle BDT ülkelerinden özellikle Rusya,Kazakistan,Kırgızistan başta olmak üzere yoğun bir turist hareketliliği olacagı görülmekte.Buda zincirleme olarak tüm sektörlerde bir doping etkisi yapacaktır.

2017 yılı e-ticaret beklentilerine de bakacak olursak; araştırmalara göre Türkiye’de E-ticaretin toplam ticarette payı sadece %10  ve 57 milyon kredi kartı kullanıcısının sadece 15 milyonu mevcut E-ticarette kullanılıyor ve bu 15 milyonunda sadece 5 milyonu yüksek frekanslı e-ticaret müşterisi.

2017 beklenen e-ticaret hacmi 50 milyar tl. E-ticarette bu yıl beklenen büyüme oranı %30

Buda gösteriyor ki Türkiye’de e-ticaret daha yolun başında ve katedilecek çok yol var.Zaman e-ticarette payımızı daha üst seviyelere nasıl çıkartabiliriz,daha iyi bir duruma nasıl getirebiliriz üzerinde odaklanma ve çok çalışma zamanı.

2017 sloganımız MAZERET YOK olsun. Tüm bahaneleri ortadan kaldıralım ve çözüm üretelim.

Saygılarımla


23.2.2017