Başkanımızdan Sektöre Dair Bilgilendirme 5

Sevgili Dostlarım,

Günümüz şartlarında teknolojiyi etkin kullanarak sektörümüzdeki pasta payını eline geçiren firmalar, büyük kesintiler yaparak çiçekçi meslektaşlarımızın ekmeğini ellerinden almıştır. Vahşi kapitalizmin tüm kurallarını uygulayan, çiçekçinin menfaatini hiç düşünmeyen bu firmalara dur demek, sektöre hak ettiği değeri kazandırmak için kurduğumuz ve bugün 700 kişilik bir aile olan Çiçek Filosu, çiçekçi meslektaşlarımıza diğer firmaların sağladığı hizmetleri müşterilerine sunma imkânı getirmiştir.

Bireylerin ve kurumların internet üzerinden çiçek gönderimini neden tercih ettiğini düşündüğümüzde çözüme ulaşmamız daha kolay olacağı gibi kendi mağazalarımızda da neler yapmamız gerektiğini anladığımızda eski kurumsal müşterilerimiz ve o firmalarda çalışanların siparişlerini de tekrar kazanma imkânına kavuşacağız.

Öncelikle yapmamız gereken Çiçek Filosu’nun bize sunduğu fırsatları web sayfası, broşür, tanıtım yazıları ve tüm reklam alanlarında insanlara duyurmak, mağaza çiçekçilerinin de internetçiler gibi hizmet verebildiğini, istenilen ürünün fotoğrafını, teslim bilgisini sunabildiğini potansiyel müşterilerimize göstermeliyiz. Ayrıca hiçbir internet firmasında olmayan Edirne’den Kars’a çiçek gönderim fırsatını, 2 saatte Tüm Türkiye’ye çiçek sloganıyla müşterilerimiz ile buluşturduğumuz gün şimdi bize dev gözüken firmalardan pasta payımızı geri almaya başladığımız gün ilan edebiliriz.

Tüm bunları hayata geçirmek için Çiçek Filosu Ailesi’nden gelen her siparişi aynı kalitede yaparak mağazamıza ve çiçekçi meslektaşımıza yakışır işler ortaya koymalıyız. Bu bizde yok anlayışını unutarak, meslektaşlarımıza ve müşterilerimize tüm çeşidi en taze haliyle sunmalıyız. Unutmamalıyız ki bizler çiçekler ile insanların duygularını Tüm Türkiye’ye taşıyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla

Çiçek Filosu Başkanı

İsmail BAŞARAN

 


17.11.2015